آیا گربه ها عشق را احساس می کنند؟

این سوالی است که بسیاری از صاحبان گربه به آن فکر کرده اند. و پاسخ کاملاً بله است! گربه ها اغلب به شدت به صاحبان خود و سایر همراهان عشق می ورزند. آنها فقط گاهی اوقات کمی ظریف تر از سگ ها در مورد ابراز عشق عمل می کنند. آیا تا به حال از خود پرسیده اید که “گربه ها در مورد صاحب خود چه فکر می کنند؟” پاسخ این است که آنها نسبت به ما بسیار عالی فکر می کنند! از پلک زدن آهسته تا خرخر کردن، ورز دادن و دنبال کردن شما از اتاقی به اتاق دیگر، گربه ها عشق را به روش های منحصر به فرد و شگفت انگیزی نشان می دهند. گربه ها ما را به عنوان والدین می بینندگربه‌ها صاحبانشان را فقط ماشین‌های غذا نمی‌دانند. آنها در واقع ما را به عنوان پدر و مادر می بینند. یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که گربه‌ها همان وابستگی را به صاحب خود دارند که نوزادان به والدین خود نشان می‌دهند. بچه گربه‌های شرکت‌کننده در این مطالعه وقتی مراقبانشان را ترک می‌کردند، مضطرب و هنگام بازگشت آنها خوشحال و مطمئن بودند. آنها هنوز یک سال بعد به این روش عمل کردند. پاسخ ها شبیه به نحوه واکنش کودکان انسان به والدینشان بود. گربه ها چگونه عشق خود را نشان می دهند؟اکنون که می دانید گربه ها واقعاً عشق را احساس می کنند، چگونه آن را به ما نشان می دهند؟ انسان‌ها رسا هستند و از زبان بدن، حرکات دست، حالات چهره، کلمات و لحن استفاده می‌کنند تا نشان دهند که چه احساسی داریم. گربه ها راه ارتباطی خاص خود را دارند که با ما بسیار متفاوت است. اگر این “زبان” گربه را درک کنید، می توانید عشق آنها را به طرق مختلف مشاهده کنید. اما درست مانند مردم، هر گربه منحصر به فرد است. برخی این علائم را اغلب نشان می دهند و برخی دیگر مستقل تر هستند و فقط هر از گاهی علائم را نشان می دهند.

پلک زدن آهسته

پلک زدن آهسته روش کلاسیک ابراز محبت در گربه ها است. یک ترجمه خوب از پلک زدن آهسته این است “در حال حاضر بسیار خوشحال، راضی و آرام هستم.” اگر متوجه شدید که گربه به شما نگاه می کند و خیلی آهسته پلک می زند، سعی کنید به آرامی به عقب پلک بزنید. این یک راه فوق العاده برای این است که به گربه خود بگویید که او را دوست دارید.

خرخر کردن

خرخر در زبان گربه می تواند معانی مختلفی داشته باشد، اما در بسیاری از موارد، خرخر به این معنی است که گربه از بودن در نزدیکی شما خوشحال است. اگر او را در آغوش بگیرید و خرخر می کند و این همه عشق است.

نشستن روی شما

اگر گربه روی شما نشسته یا دراز بکشد، این می تواند نشانه ای از دوست داشتن باشد. او ممکن است به خاطر امنیتی که به او می دهید یا به عنوان راهی برای نشان دادن اینکه به او تعلق دارید، روی شما دراز بکشد.

دم بالا نگه داشته شده

گربه ها زبان بدن گسترده ای دارند که رمزگشایی آن زمان می برد. دم آنها بخش بزرگی از آن است. گربه هایی با دم پف کرده یا دمی که پایین نگه داشته می شود ممکن است عصبی یا استرس داشته باشند. اما اگر گربه شما دم خود را بالا نگه داشته باشد، از دیدن شما مطمئن، امن و خوشحال و راضی است.

چرخاندن و مالیدن گونه و صورت

اگر گربه‌تان با سر به شما ضربه می‌زند یا گونه‌اش را به شما می‌مالد، او سعی می‌کند «عطر» خود را روی شما جا بگذارد و به دنیا نشان دهد که به هم تعلق دارید. او فرمون ها را به بدن شما منتقل می کند تا شما را به عنوان عضوی از خانواده اش نشان دهد. پخش کننده های آرام بخش از فرمون های آرام بخش طبیعی گربه شما تقلید می کنند تا نشان دهند که منطقه آشنا و ایمن است. این فرمون ها می توانند به گربه شما کمک کنند تا احساس امنیت، شادی و آرامش داشته باشد.

شکم خود را نشان می دهد

نشان دادن شکم نشانه اعتماد است. ممکن است با خوشحالی جلوی شما بغلتد یا با تنبلی روی زمین دراز بکشد و شکمش را بالا بیاورد. نشان دادن شکم آسیب‌پذیری واقعی است و گربه تنها زمانی این کار را انجام می‌دهد که واقعاً به شما اعتماد کامل داشته باشد و شما را دوست داشته باشد. شما را دنبال می کندبرخی از گربه ها صاحبان خود را از اتاقی به اتاق دیگر دنبال می کنند زیرا آنها را دوست دارند. آن‌ها می‌دانند که شما چیز جالبی دارید و نمی‌خواهند آن را از دست بدهند! گربه شما نیز ممکن است ترجیح دهد نزدیک شما بخوابد، حتی اگر لزوماً روی شما نباشد.

میو میو کردن

بله، حتی میو می تواند نشانه عشق باشد. گربه‌ها ممکن است یک “زبان میو” منحصر به صاحبان خود داشته باشند. ممکن است گربه شما وقتی به خانه می‌روید با میوهای شاد از شما استقبال کند و زمانی که توجه شما را می‌خواهد به شما میوهای کوتاه‌تر و مداوم‌تری بدهد. همه اینها نشانه عشق و رفاقت است.

نظافت و خمیر کردن!

اگر گربه شما را تمیز می کند یا ورز می دهد، این نشانه دیگری از عشق و محبت است. گربه‌ها یکدیگر را اصلاح می‌کنند تا رایحه‌هایشان را مخلوط کرده و اعتماد نشان دهند. آنها ورز می دهند تا نشان دهند که آرام و راضی هستند، درست مثل زمانی که بچه گربه بودند. هر دو نشانه های مطمئن عشق هستند.

دیگر لازم نیست تعجب کنید که آیا گربه ها احساس عشق می کنند یا خیر. گربه‌ها آنقدر عشق را در قلب‌های کوچک خود احساس می‌کنند که به سختی می‌توانند همه آن را حفظ کنند. باید به صورت خرخر و یا پلک زدن آهسته بیرون بریزد. اگر گربه شما هنوز کمی عصبی است، می توانید از محصولاتی مانند کت نیپ و برس کت نیپ دار برای کمک به احساس امنیت بیشتر او استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *