چرا سگ من مدفوع می خورد؟

آیا مدفوع خواری سگ طبیعی است؟

چرا سگ من مدفوع خودش را می خورد؟

آیا سگ ها با خوردن مدفوع خودشان بیمار خواهند شد؟

اگر سگ شما مدفوع می خورد، ممکن است تعجب کنید که چرا آنها این کار را انجام می دهند، آیا این یک رفتار طبیعی است و آیا می تواند آنها را بیمار کند. سگ شما ممکن است از غذا خوردن روی سرگین خود، خوردن غذای سینی خاک گربه لذت ببرد یا ممکن است در پیاده روی روزانه خود، غذا خوردن با مدفوع را ترجیح دهد. ممکن است برای ما منزجر کننده باشد، اما در واقع برای بسیاری از سگ ها، به ویژه توله سگ ها، یک رفتار شایع است. سوال این است که آیا برای آنها ضرر دارد و آیا باید جلوی آنها را بگیریم؟

چرا سگ من مدفوع می خورد؟

خوردن مدفوع که به عنوان کوپروفاژی نیز شناخته می شود، یک رفتار طبیعی برای بسیاری از حیوانات است و تقریباً در 25 درصد از سگ ها دیده می شود. دلایل زیادی وجود دارد که سگ شما ممکن است مدفوع بخورد، اما احتمالاً به این دلیل است که آنها طعم و بافت آن را دوست دارند! مدفوع خواری برای سگ‌ها مملو از اطلاعات جالبی است که به آنها می‌گوید سازنده آن چه کسی بوده و چه چیزی می‌خورده‌اند!

دلایل مختلفی برای مدفوع خواری وجود دارد مانند گرسنگی، استرس و یا بیماری.سگ‌ها غذا خوردن را دوست دارندیکی از دلایل احتمالی که سگ شما مدفوع می‌خورد این است که از آن لذت می‌برد. حس بویایی و چشایی سگ شما با حس بویایی ما بسیار متفاوت است و آنها ممکن است بتوانند چربی ها، پروتئین ها یا سایر موادی را که بوی خوش آنها را می دهند، تشخیص دهند. آنها همچنین ممکن است از بافت مدفوع خاصی لذت ببرند و اغلب مدفوع سفت تر و تازه را ترجیح می دهند، به خصوص اگر کمتر از دو روز از عمر آن گذشته باشد. در حالی که ما اغلب چیزها را با دستان خود کاوش می کنیم، سگ ها از دهان خود برای درک جهان استفاده می کنند، چه لیسیدن صورت شما برای احوال پرسی، حمل اشیاء بین دندان ها یا بازی با اسباب بازی ها یا توپ ها. برای سگ شما، خوردن مدفوع ممکن است راه دیگری برای بررسی چیزی باشد که برای او جالب به نظر می رسد.

از مامانشون کپی میکنند

مادران سگ خوب به طور غریزی توله های تازه متولد شده خود را لیس می زنند تا به آنها کمک کنند به توالت بروند و آنها را تمیز نگه دارند. آنها همچنین مدفوع توله سگ خود را می خورند تا آنها و منطقه را بهداشتی و عاری از بیماری ها و انگل ها نگه دارند. در طبیعت، این غریزه ممکن است به جلوگیری از جذب شکارچیان به بوی لانه سگ کمک کند. مادر یک سگ به آنها می آموزد که چگونه یک سگ باشند، بنابراین توله سگ ها به طور غریزی از رفتار مادر خود تقلید می کنند.

سگ‌های گرسنه‌تر معمولاً فقیرخوار هستند

اگر سگ شما مرتباً مدفوع می خورد، بهتر است به سؤالات زیر فکر کنید:آیا به اندازه کافی به آنها غذا می دهید؟آیا برنامه منظمی برای تغذیه دارید و به آن پایبند هستید؟آیا به آنها غذای باکیفیت و دارای پروتئین کافی می دهید که احساس سیری را در آنها حفظ کند؟همیشه قبل از تنظیم رژیم غذایی سگ خود از یک دامپزشک راهنمایی بخواهید.

اثر بیماری، استرس یا اضطراب

خوردن مدفوع گاهی اوقات می تواند پاسخی به استرس، بیماری یا اضطراب باشد. اگر سگ شما برای مدت طولانی در خانه تنها باشد، ممکن است مدفوع خواری کند زیرا به تحریکات ذهنی و فیزیکی بیشتری نیاز دارد. اگر سگ شما زمانی که از شما جدا است استرس دارد، خوردن مدفوع ممکن است به آرامش او کمک کند. اگر سگ شما شروع به خوردن مدفوع خود کرد، مهم است که او را تنبیه نکنید. تنبیه سگی که از قبل مضطرب است می تواند سطح استرس آنها را بیشتر کند و اوضاع را بدتر کند. همیشه با دامپزشک مشورت کنید تا بهترین مشاوره را دریافت کنید.

علل احتمالی وجود یک بیماری

این یک باور رایج است که خوردن مدفوع نشانه کمبود مواد غذایی است. برخی از شرایط پزشکی وجود دارد که می‌تواند باعث شود سگ شما بیشتر مدفوع بخورد مانند؛ برخی از داروها، برخی از بیماری ها که اشتهای آنها را افزایش می دهند، مانند دیابت، مشکلات تیروئید یا کرم ها، مشکلات هضم غذاو یا بیماری های مغزی.اگر سگ شما به طور ناگهانی شروع به خوردن مدفوع کرد یا به طور منظم آن را می خورد، باید با دامپزشک خود صحبت کنید، به ویژه اگر اخیراً علائم دیگری از بیماری را نشان داده باشد.

آیا همه سگ ها مدفوع می خورند؟

مطالعه ای روی بیش از 1500 سگ نشان داد که 23 درصد از سگ ها حداقل یک بار در طول زندگی خود در حال خوردن مدفوع بودند و 16 درصد از سگ ها به عنوان «مدفوع خواران مکرر» توصیف شدند. سگ هایی که اغلب مدفوع می خورند به احتمال زیاد سگ های حریص در غذا خوردن هستند و یا در حال زندگی با سگ های دیگرند و میترسند غذای آن ها توسط دیگری خورده شود، تریر یا سگ شکاری (شتلند شیپسگ رایج‌ترین و پودل کمتر رایج بود) نژادهایی هستند که مدفوع خواری در آن ها رایج است.

آیا خوردن مدفوع برای سگ من خطرناک است؟

اگر سگ شما از غذا خوردن روی مدفوع لذت ببرد، باید از خوردن آن جلوگیری کنید زیرا همیشه خطر انگل ها، ویروس ها و باکتری ها وجود دارد. همچنین، برخی از داروها می توانند از طریق حیوان و مدفوع آنها عبور کنند و ممکن است برای سگ شما سمی باشند. اجازه ندهید پس از مدفوع خواری شما را لیس بزنند. در صورت تماس با دهان یا بزاق سگ، همیشه دست‌های خود را کاملاً بشویید و مطمئن شوید که سگ مورد نظر درمان های ضدانگلی را دریافت کرده است.

آیا سگ من با خوردن مدفوع می تواند کرم بگیرد؟

بله. برخی از انگل‌ها یا تخم‌های آن‌ها ممکن است در مدفوع حیوانات یافت شوند و در صورت خوردن به سگ شما منتقل می‌شوند. سگ‌ها می‌توانند به کرم‌های قلابدار، کرم‌های گرد و کرم‌های شلاقی آلوده شوند و اینها می‌توانند سگ شما را بیمار کنند. اطمینان حاصل کنید که سگ شما به طور منظم ضدانگل دریافت می کند و همیشه با دامپزشک خود برای آخرین توصیه ها صحبت کنید.

چگونه می توانم از خوردن مدفوع سگم جلوگیری کنم؟

اگر سگ شما مرتباً مدفوع می خورد، باید برای مشاوره با دامپزشک خود صحبت کنید. حواس سگ خود را با دادن چیز دیگری به او برای حمل در دهان، مانند یک توپ یا یک اسباب بازی، منحرف کنید همیشه مدفوع سگ خود را در اسرع وقت بردارید. در هنگام پیاده روی می توانید از کیسه های جمع آوری فضولات استفاده کنید.سعی کنید به طور منظم آنها را با غذای با کیفیت تغذیه کنید و رژیمی را امتحان کنید که برای مدت طولانی تری آنها را سیر کند. همیشه قبل از تغییر رژیم غذایی سگ خود با دامپزشک خود صحبت کنیددر طول روز کمی بیشتر به سگ خود توجه کنید. تحریک ذهنی به اندازه تحریک فیزیکی مهم است، بنابراین به یاد داشته باشید که با آنها بازی کنید. اگر سگ شما مدفوع می خورد چه کاری انجام ندهیداگر سگ شما مدفوع می‌خورد، مهم است که واکنش نشان ندهید یا نشان ندهید که ناراحت هستید. هرگز سگ خود را تنبیه یا فریاد ندهید زیرا این امر می تواند باعث مشکلات رفتاری بیشتری شود.

چگونه دهان سگم را بعد از خوردن مدفوع تمیز کنم؟یکی از بدترین قسمت‌های دیدن مدفوع سگتان این است که بدانید بعداً سعی می‌کند شما را لیس بزند یا بوی بدی خواهد داشت، پس چگونه می‌توانید آنها را تمیز کنید؟ اگر سگ شما در هنگام پیاده روی از خوردن مدفوع لذت می برد، می توانید: به او آب و غذا بدهید تا بنوشد، زیرا این کار به شستن هر چیز ناخوشایند کمک می کند و به آنها کمک می کند تا کمی شاداب شوند.اطراف دهان آنها را با یک پارچه و مقداری آب پاک کنیداگر قبلاً از مسواک سگ خود استفاده می کنید، از مسواک و خمیر دندان سگ و یا اسپری های دنتال ضد عفونی و خوشبو کننده دهان و دندان  استفاده کنید. هرگز از خمیر دندان انسان استفاده نکنید زیرا ممکن است برخی از آنها برای سگ ها سمی باشند

سگ من مدفوع می خورد – چه زمانی باید با دامپزشکم تماس بگیرم؟

اگر سگ شما مرتباً مدفوع می خورد، یا نگران سلامتی یا رفتار او هستید، با دامپزشک خود تماس بگیرید، به خصوص اگر این موضوع جدیدی است. دامپزشک می تواند اطلاعاتی در مورد نحوه مدیریت این مشکل به شما بدهد. اگر سگ شما مدفوع می‌خورد و علائم دیگری از بیماری را نشان می‌دهد، باید فوراً با دامپزشک خود تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *